SCOTTSDALE CENTER

Futbola un futbola salīdzinājums

Šis arguments “futbols pret futbolu” var sagraut draudzību un sašķelt valstis, vai arī kaitējums jau ir nodarīts?

Lai gan viena bumbiņa ir īsta ola, ir skaidrs, ka situācija nav vistas un olas bumba, tāpēc mēs faktiski varam noteikt, kur šie divi vārdi parādījās pirmo reizi. Sāksim ar “futbola” vēsturiskajiem pirmsākumiem.

“Futbola” vēsture

Strīds “futbols pret futbolu” lielākoties tiek attiecināts uz amerikāņiem, tomēr šo vārdu patiešām vispirms izmantoja briti.

Sufikss “-er” ir pievienots vārdam “asociācija” no “asociation football”, radot saīsinājumu “futbols”. Pēc tam, kad Futbola asociācija 1863. gadā pirmo reizi izmantoja frāzi “asociācijas futbols”, to sāka lietot 18. gadsimta beigās. Mērķis bija atšķirt spēli no citām tajā laikā spēlētajām futbola spēlēm, īpaši no regbija futbola. Vēlāk regbija futbols tika saīsināts uz “rugger”, savukārt asociācijas futbols tika pārdēvēts par “futbolu”.

Futbols otrpus okeānam, nākotne

Gandrīz gadsimtu, līdz pat astoņdesmitajiem gadiem, “futbols” Lielbritānijā bija plaši lietots termins. Ar to parasti bija saistīti augstākās klases vidusšķiras studenti no tādām prestižām universitātēm kā Oksforda un Kembridža. Pēc tam to ātri pieņēma Amerikas Savienotajās Valstīs, lai šo spēli atšķirtu no amerikāņu futbola. Kopš tā laika mazāk britu periodisko izdevumu ir lietojuši vārdu “futbols”, un tagad tiek uzskatīts, ka tam ir vairāk amerikāniska, nevis britu konotācija.

Sakrīt arī Ziemeļamerikas futbola līgas (NASL) ziedu laiki 80. gados, kad biļešu pārdošanas apjomi sasniedza 5,5 miljonus līgas spēlēs, un vārda “futbols” izmantošanas pieaugums Amerikā.

Futbols Amerikā

Lai gan “futbols” Lielbritānijā vairs netika lietots, Amerikā to joprojām plaši izmantoja, lai atšķirtu amerikāņu futbolu no asociācijas futbola.

Tāpēc, ja jūsu amerikāņu draugi piedāvā jums kopā ar viņiem skatīties futbola spēli, jūs, visticamāk, kļūsit par liecinieku sacensībām, kurās gigantiskas, plecu polsterētas personas iesaistās fiziskajā cīņā viens ar otru, mēģinot piespēlēt vai skriet ar bumbu pretiniekam. lauka galiem.

Regbija un futbola hibrīds amerikāņu futbols ir režģa futbola veids. Šis sporta veids ir ļoti populārs ne tikai ASV, bet arī Kanādā. 1869. gadā Prinstona un Rutgers, divas koledžas komandas, aizvadīja pirmo amerikāņu futbola spēli. Tomēr tika apgalvots, ka šīs agrīnās spēles likumi bija modificēti Londonas Futbola asociācijas noteikumos.

Katrā pusē bija 25 spēlētāji, un spēles mērķis bija gūt punktus, izsitot bumbu pa otras komandas vārtu stabu. Viņiem nebija atļauts mest bumbu vai nēsāt to skriešanas laikā. Šie noteikumi bija tālu no mūsdienu amerikāņu futbola spēles.

Mūsdienu amerikāņu futbols beidzot attīstījās Valtera Kempinga rezultātā, kurš ir pazīstams arī kā sporta veida tēvs. Strādājot par galveno futbola treneri Jēlā, viņš ieviesa vairākas būtiskas izmaiņas spēlē, tostarp samazināja laukuma lielumu un spēlētāju skaitu no 15 līdz 11. Viņš arī ieviesa jaunu punktu skaitīšanas sistēmu, komandas pozīcijas un spēli. stils.

Ar vairāk nekā 15 miljardu dolāru ieņēmumiem pasaules tirgū 2018. gadā mūsdienu amerikāņu futbols ir attīstījies vairāku gadu desmitu laikā, lai kļūtu par populārāko sporta veidu Amerikas Savienotajās Valstīs.

Atšķirības starp futbolu un futbolu: globālie sporta ieņēmumi 2018. gadā — Translation Royale

Galvenās atšķirības starp amerikāņu futbolu un futbolu

Papildus tam, kur šīs divas spēles ieguva savus nosaukumus un kā tās attīstījās par sporta veidiem, ko mēs zinām šodien, starp tām ir arī daudzas citas atšķirības. Šeit ir sniegts salīdzinājums ar galvenajām atšķirībām starp futbolu un amerikāņu futbolu, lai palīdzētu jums labāk novērtēt, kur patiesībā slēpjas galvenās atšķirības starp abiem sporta veidiem — spēļu būtībā.

Futbols citās valstīs

Lai gan asociācijas futbols strauji ieguva popularitāti visā pasaulē un šobrīd tam ir 4 miljardi cilvēku, amerikāņu futbols joprojām ir visvairāk spēlētais sporta veids pasaulē un joprojām ir vispopulārākais Amerikas Savienotajās Valstīs. Arguments “futbols pret futbolu” izplatās, jo asociācijas futbola popularitāte Amerikas Savienotajās Valstīs aug.

Visas kartē esošās valstis asociāciju futbolu savā dzimtajā valodā dēvē par “futbolu”. Ir vairāki veidi, kā to paveikt. Pirmā pieeja ir izmantot angļu vārdu “futbols” tieši, vienlaikus izrunājot to saskaņā ar viņu pašu valodu konvenciju kopumu, piemēram, Fußball, Ftbol, ​​Futeball, Fotbal vai Futbolas. Vēl viena pieeja ir tulkot vārdus “pēda” un “bumba” atsevišķi, izmantojot to burtiskos tulkojumus.

Šeit ir daži lieliski aizdevuma piemēri vārdam “futbols”, lai palīdzētu jums gūt labāku priekšstatu:

 • Kurat al-qadam arābu valodā (Kurat = bumba, alqadam = pēda)
 • ķīniešu: (attiecīgi pēda un bumba).
 • Voetbal (pēda) ir holandiešu vārds.
 • Igauņu valodā “jalgpall” (pēda + bumba)
 • Jalkapallo ir somu vārds, kas nozīmē “pēda/kāja” un “bumba”.
 • Fótbolti īslandiešu valodā
 • Pika nrna (poļu: [pika] = bumba, [noga] = kāja)
 • velsiešu: pêl-droed (pêl = bumba, droed = pēda)

Neatkarīgi no tā, kādu nosaukumu pārējā pasaule piešķir Futbola asociācijai, valstis ar dzeltenajiem karogiem to apzīmē tikai ar atsevišķu nosaukumu, kas ir “futbols”. Vārdi “futbols” parasti tiek lietoti ārpus Amerikas Savienotajām Valstīm, tostarp Austrālijā, Jaunzēlandē, Dienvidāfrikā, Japānā un Papua-Jaungvinejā.

Viens no galvenajiem faktoriem ir tas, ka šajās valstīs jau dominē vairākas futbola spēļu variācijas, tādēļ, lai izvairītos no neskaidrībām, asociācijas futbols ir jāsauc par “futbolu”.

Vēlams izmantot atšķirīgu nosaukumu, lai Austrālijā identificētu Austrālijas futbola noteikumus (vai “footy”, kā to dēvē austrieši), regbija savienību un regbija līgu.

Vēl viens iemesls, kāpēc citas valstis, piemēram, Japāna un Papua-Jaungvineja, izmantoja “futbola” atvasinātu terminoloģiju, lielā mērā ir saistīts ar amerikāņu kultūras spēcīgo ietekmi uz šīm valodām. Piemēram, “Sakk”, kas ir atvasināts no vārda “futbols”, Japānā tiek lietots biežāk nekā “futtobru” (). Bijusī Lielbritānijas kolonija Papua-Jaungvinejā futbolu dēvē arī par “Soka”.

Ironiski, bet Īrija ir vienīgā valsts Eiropā, kas asociācijas futbolu joprojām dēvē par “futbolu”, neskatoties uz to, ka pārējā pasaule lieto atsevišķus terminus “futbolam” un “futbolam”.

Visticamāk, tas ir saistīts ar faktu, ka īri jau bija gēlu futbola (gēlu) fani, pirms asociācijas futbols kļuva par globālu traku. Tiek uzskatīts, ka gēlu futbols ir Austrālijas noteikumu futbola priekštecis, un ir zināms, ka to ir grūtāk spēlēt ar skarbākām metodēm nekā tā brālēnu angļu futbolu. Lai noskaidrotu apvienoto pēdu-gēlu noteikumu čempionu, Īrija un Austrālija sacenšas ikgadējā starptautiskajā noteikumu sērijā.

Dažādi futbola stili

Tā kā mēs apspriežam dažas no pazīstamākajām Austrālijā un Īrijā spēlētām futbola variācijām, šis spēles variantu saraksts ir sadalīts četrās grupās:

Dažādas futbola spēles:

 • Futbols asociācijā (futbols)
 • Futsal
 • Smilšu vai pludmales futbols
 • Futbola iekšienē
 • Ātruma vārtsargs
 • Uzturēt Uppie
 • Nestrukturēts futbols
 • Regbija apakšnodaļas
 • regbija spēle
 • Futbola līga
 • Savienības regbijs
 • Futbols Amerikā
 • Futbols Kanādā

Režģa futbola variācijas:

 • Futbols Amerikā
 • Futbols Kanādā
 • Futbols deviņi-astoņi-seši spēlētāji
 • Futbols iekšā
 • NFL ātrais futbols

Citi:

 • Amerikāņu futbols, Austrālijas
 • Īru futbols
 • Konvencionālās tiesības

Secinājums

Kopumā asociācijas futbolā nav nekā slikta, neatkarīgi no tā, vai jūs to nosaucat par “futbolu” vai “futbolu”.

Tomēr, ja runa ir par jūsu iGaming emuāru vai tiešsaistes sporta derību vietni, jūsu izmantotā terminoloģija ietekmē jūsu saturu un, protams, jūsu mērķauditoriju. Šī iemesla dēļ ir ļoti svarīgi veikt rūpīgu tirgus izpēti pirms satura lokalizēšanas noteiktā apgabalā.

Galu galā ir pieejami daudzi dažādi futbola derību tirgi. Pārliecinieties, vai jūsu izvēlētais lokalizācijas uzņēmums ir informēts par sporta veidu, kuru vēlaties tulkot. Būtu sarežģīti, ja jūs viņiem piedāvātu tikai atslēgas vārdu “tackle”, kas abos sporta veidos dažādās valodās tiktu tulkots atšķirīgi, pat ja viņiem vajadzētu būt pietiekami inteliģentiem, lai redzētu, ka Arsenal negūs piezemējumu.

Neskatoties uz atšķirībām uzskatiem, ir taisnība, ka abi sporta veidi var pulcēt cilvēkus no visas pasaules, lai atzīmētu godīgas konkurences, atlētisma, neatlaidības un smaga darba tikumus.

Tags :
Share This :

Kategorijas

Sekojiet līdzi mūsu jaunumiem un emuāram