SCOTTSDALE CENTER

“FUTBOLA” APRAKSTS

futbola bumba jabulani

Šodien es uzzināju, no kurienes cēlies vārds “futbols”. Tiem no jums, kam patīk sūdzēties par to, ka amerikāņi un citi cilvēki vārdu “futbols” dēvē par “futbolu”, jums jāzina, ka šo vārdu radīja briti un ka tas bija arī viens no agrākajiem nosaukumiem tam, ko mēs tagad lielākoties apzīmējam. kā “Futbols”.

Patiesībā pareizais sporta veida nosaukums tā pirmajos gados starp britu sabiedrības augstākajām klasēm bija “Futbols”. Ne tikai tas, bet arī apmēram 18 gadus šis sporta veids tika saukts par “futbolu”, pirms pirmo reizi to sauca par “futbolu” atsevišķi, bet pēdējais notika tad, kad tas ieguva lielāku popularitāti vidējā un zemākā klasē. Kad tas notika, “Futbols” pakāpeniski sāka ieņemt vadību pār “Futbolu” un sporta veida iepriekšējo oficiālo nosaukumu “Futbola asociācija”.

1860. gados, kā tas ir bijis visā vēsturē, bija diezgan daudz “futbola” spēļu ar ierakstiem, kas datēti ar 1004. gadu pirms mūsu ēras, un, protams, Anglijā. Anglijas komandu kolekcija galu galā nolēma sanākt kopā un izstrādāt kopīgu noteikumu kopumu, kas tiks izmantots visos to mačos 1863. gada 26. oktobrī, jo daudziem no šiem sporta veidiem bija līdzīgi noteikumi. “Asociācija” to atšķīra no citām Anglijā spēlētajām futbola spēlēm, piemēram, “Rugby Football”, kad viņi izveidoja “Association Football” noteikumus.

vārdi ar burtu “ER”

Tagad laikmeta britu skolniekiem patika visam dot iesauku, kas joprojām ir diezgan izplatīta. Viņiem arī patika pabeigt šos segvārdus ar “er”. Tādējādi termins “Rugger” tajā laikā tika lietots, lai apzīmētu regbiju. Nosaukums “Assoccer” toreiz bija ievērojami populārāks nekā “Association Football”, kas galu galā kļuva par “Futbolu” un dažkārt par “Futbola futbolu”.

Kā vārda radītājs tiek uzskatīts Čārlzs Vredfords Brauns.

Čārlzs Vredfords Brauns, Oksfordas students futbola asociācijas dibināšanas laikā, tiek uzskatīts par šī vārda izgudrošanu. Saskaņā ar leģendu, daži draugi 1863. gadā, neilgi pēc Association Football izgudrošanas, Vredfordam-Braunam jautāja, vai viņš atnāks uzspēlēt spēli “Rugger”, taču viņš atteicās, sakot, ka dod priekšroku spēlei “Futbols”. Neatkarīgi no tā, vai šīs baumas ir precīzas, vārds sāka izplatīties neilgi pēc tam.

Nesen standartizētos futbola sporta veidus regbiju un futbolu sākotnēji praktizēja galvenokārt sabiedrības augstākā slāņa kā “džentlmeņu” sporta veidus. Tomēr šīs divas futbola šķirnes pakāpeniski ieguva popularitāti plašas sabiedrības vidū, īpaši futbolā, jo regbijs nebija īpaši populārs strādnieku klasē. Rezultātā sporta veida nosaukums tika mainīts no “Futbols” un “Asociācijas Futbols” uz tikai “Futbols”, un pirmais gadījums rakstiski notika 1881. gadā, 18 gadus pēc tam, kad to sākotnēji dēvēja par “futbolu”. vai formāli “Futbola asociācija”.

“Futbola” vietā, kā to nosauca “kungi”, spēle strauji izplatījās visā pasaulē ar zemākas klases nosaukumu “Futbols”. Problēma bija tāda, ka daudzām citām valstīm visā pasaulē, tostarp Amerikas Savienotajām Valstīm, Kanādu, Īriju, Austrāliju, Jaunzēlandi un Dienvidāfriku, lai nosauktu tikai dažas, jau bija plaši spēlēti savi sporta veidi, kurus viņi sauca par “futbolu”. Tāpēc šajās valstīs tika izvēlēts un dažos gadījumos joprojām tiek izvēlēts “Futbols”.

Bonusa dati

Interesanti ir arī atzīmēt, ka lielākā daļa no pirmajām futbola formām tā tika sauktas tāpēc, ka tās tika spēlētas ar kājām, nevis tāpēc, ka tu spārdi bumbu ar kāju, cilvēkiem, kuriem patīk kritizēt amerikāņu futbolu par to, ka to tā sauca, kad bumba lielā mērā mijiedarbojas. ar rokām. Lielāko daļu spēļu zemnieki praktizēja kājām, bet aristokrāti uz zirga. Rezultātā visi sporta veidi, kas tika spēlēti kājām, tika saukti par “futbolu”, neatkarīgi no tā, vai tie bija saistīti ar bumbas speršanu. Faktiski daudzās agrīnajās futbola variācijās spēlētāji mēģināja šķērsot vārtu līnijas, apspēlējot pretinieku komandas dalībniekus vai paši.

Melnbaltā šaha galdiņa krāsa pirmo reizi tika uzklāta uz futbola bumbām, lai uzlabotu redzamību melnbaltā televīzijā 1970. gada FIFA Pasaules kausa laikā. Protams, visi iegādājās melnbalto rūtaino futbola bumbu, nevis agrāk tipisko vienkrāsaino bumbu, jo vēlējās iegādāties bumbas, kas izskatījās kā profesionāļi televīzijā.

Agrāk futbola nosaukums Amerikas Savienotajās Valstīs ietvēra terminu “futbols”. Līgas sākotnējais nosaukums bija “United States Soccer Football Association”. Tas ilga gandrīz 30 gadus, pirms 1975. gadā tas tika vienkāršots līdz “Amerikas Savienoto Valstu futbola federācijai”.

“Regbija”, kas kādreiz bija pazīstams kā “Futbols”, noteikumi sākotnēji atgādināja futbola noteikumus, lai gan laika gaitā tie pakāpeniski mainījās. Anglijā regbija skola ir vieta, kur cēlies vārds “regbijs”. Saskaņā ar leģendu, Viljams Vebs Eliss paņēma bumbu rokās un skrēja asprātīgih to pāri vārtu līnijai futbola spēles laikā šajā iestādē. Tā kā jums nebija jāizmanto rokas, tie netika uzskatīti par oficiāliem vārtiem, taču tiesnesis teica, ka tas bija “jautri jauks mēģinājums”, kas saskaņā ar tradīciju ir vieta, kur šis konkrētais regbija vārtu gūšanas termins ir radies. Oficiālā regbija savienība tika izveidota 1871. gadā, savukārt Regbija līga tika izveidota pēc šķelšanās 1893. gadā.

Futbols bija populārāks zemāko klašu vidū nekā regbijs. Izteiciens “Futbols ir džentlmeņu spēle, ko spēlē džentlmeņi, un regbijs ir džentlmeņu spēle” ir plaši pazīstama Lielbritānijā.

Futbolam līdzīgs sporta veids pirmo reizi tika dokumentēts Japānā 1004. gadā p.m.ē. Ir daudzas atsauces uz futbolam līdzīgiem sporta veidiem, kas tika spēlēti 50. gadā pirms mūsu ēras. Ķīna, tostarp spēles starp Ķīnas un Japānas komandām.

Romieši piedalījās dažādās futbola spēlēs, no kurām dažām bija futbolam līdzīgas iezīmes. Viena no tām bija arī Olimpisko spēļu sastāvdaļa Senajā Romā. Šo īpašo variāciju olimpisko spēļu laikā spēlēja ar 27 vīriešiem katrā pusē. Divām trešdaļām spēlētāju pēc spēles bija jādodas uz slimnīcu, jo tā bija tik vardarbīga.

Adidas Tango Espana, kas tika izmantota 1982. gada Pasaules kausa izcīņā, bija pēdējā futbola bumba, kas izgatavota no īstas ādas. Pirmā pilnībā sintētiskā Pasaules kausa futbola bumba tika izmantota neilgi pēc tam, 1986. gadā.

Adidas Teamgeist, kas tika izmantota 2006. gada Pasaules kausa izcīņā, tās veidotāji teica, ka tā ir sfēriskākā sporta bumba, kas jebkad ražota.

Karalis Edvards (valdīja no 1307. līdz 1327. gadam) pārraudzīja noteikumu pieņemšanu, kas aizliedz nodarboties ar futbolu. “Par cik pilsētā ir milzīga kņada, ko izraisa grūstīšanās pa lielām bumbām, no kuras var rasties daudz ļaunumu,” ikviens, kurš tiks atrasts spēlējam futbolu, tiktu ieslodzīts.

Viņš nebija vienīgais Lielbritānijas karalis, kurš ienīst šo sporta veidu. Karaliene Elizabete Pirmā futbolistiem piesprieda vienas nedēļas cietumsodu, kam sekoja baznīcas gandarīšana. Likumus, kas aizliedz futbola sporta veidus, ieviesa arī karalis Henrijs IV un karalis Henrijs VIII.

Pirmo reizi amerikāņu futbolu Anglijā sauca par “Start-Stop Rugby with Padding”. Tas ir āķīgi.

Tags :
Share This :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kategorijas

Sekojiet līdzi mūsu jaunumiem un emuāram