SCOTTSDALE CENTER

Svars un nelaimes gadījumi

Lielākajai daļai NFL spēlētāju ir liekais svars. Piemēram, 35 (55%) no 2017. gada Dolphins komandas 64 spēlētājiem tika uzskatīti par aptaukojušiem pēc ķermeņa masas indeksa (ĶMI). Visi, izņemot vienu, tiks uzskatīti par aptaukošanos. Tikai saspēles vadītājs Mets Mūrs, kurš ir 6 pēdas garš un sver 192 mārciņas, ietilpst parastajā diapazonā.

Lai spēlētu NFL, šiem spēlētājiem acīmredzami ir jābūt milzīgiem, un ĶMI neņem vērā muskuļu svaru pret taukiem. NFL spēlētāji ir vieni no labākajiem sportistiem pasaulē, un viņu ķermenim ir jāsaglabā smalks līdzsvars. Ja tie ir pārāk lieli, tie var būt pārāk gausi, lai tos izveidotu, un, ja tie ir pārāk mazi, viņi var nespēt to izturēt. Lai panāktu pareizo līdzsvaru, ir jāņem vērā daudzi elementi, taču viens īpaši izraisīja manu interesi: vai lielākiem spēlētājiem ir lielāka vai mazāka nosliece uz savainojumiem?

Lielāka trieciena spiediena dēļ lielākiem spēlētājiem var rasties traumas biežāk. Piemēram, 320 mārciņas smags līnijsargs ar katru soli vairāk noslogo ceļgalus un potītes nekā 210 mārciņas smags uztvērējs ar tādu pašu soli. Tomēr ir arī iespējams, ka smagāki spēlētāji piedzīvo mazāk traumu, jo kopumā lielāka ķermeņa masa ir saistīta ar stabilākām locītavām un lielāku spēju izturēt ārējos spriedzes.

Es sadalīju NFL spēlētāju traumu rādītājus 20 mārciņu svara kategorijās, lai izpētītu šo problēmu. Lai gan es izmantoju arī ĶMI, rezultāti bija gandrīz vienādi, un svars ir nedaudz skaidrāk saprotams. Traumu biežums tiek parādīts procentos no 1000 sportista ekspozīcijām (AE), un katrs AE ir viens spēlētājs, kurš piedalās vienā treniņā vai spēlē. Jebkurš jauns fizioloģisks notikums, kas parādījās NFL iknedēļas traumu ziņojumos, tika uzskatīts par traumu. No 2007. līdz 2015. gadam es uzskaitīju savainojumus no regulārās sezonas 1. līdz 16. nedēļai. 17. nedēļas savainojumi netika iekļauti, jo informācija par šo nedēļu bija pieejama tikai izslēgšanas spēļu klubiem. 2016. un 2017. gads nav iekļauts, jo tos ir grūti salīdzināt ar iepriekšējiem gadiem ar vārdu “Iespējams”, kas šajos gados tika noņemts no spēļu statusa pārskatiem.

Traumu biežums starp visiem spēlētājiem un svars

Mūsu sākotnējā datu analīze (1. attēls) liecina, ka lielākiem spēlētājiem ir mazāk traumu. Bet šai analīzei ir būtisks trūkums.

Atkarībā no stāvokļa atšķiras gan svara, gan traumu biežums. Jo īpaši līnijsargi bieži ir lielākie spēlētāji, un viņu pienākumu dēļ ir samazinājies traumu skaits, kas ietver mazāk vardarbīgu sadursmju un ātru virziena pielāgošanu lielā ātrumā. Tālāk esošajā tabulā ir parādīti traumu rādītāji no 2007. līdz 2015. gadam pēc pozīcijas.

NFL pozīcijas, kas visvairāk pakļautas savainojumiem, 2007.–2015

Pozīcijas traumu biežums uz 1000 AE (standarta kļūda)

  • RB 20,7 (0,5)
  • DB 17,4 (0,3)
  • WR 17,1 (0,4)
  • LB 17,1 (0,3)
  • TE 16,9 (0,5)
  • DL 15.1 (0.3) (0.3)
  • OL 12.8 (0.3)
  • QB 8.6 (0,4)
  • ST 4.4 (0,3)
  • Kopā 15,1 (0,1)

Tas nozīmē, ka 1. attēlā parādīts ne tikai tas, kā svars ietekmē traumu biežumu. Tas parāda gan svara, gan stājas ietekmi uz traumu biežumu. Šo seku sajaukšanos epidemiologi sauc par “mulsinošu”. Jo īpaši mēs apgalvojam, ka pozīcijas ietekme sajauc svara ietekmi uz traumu biežumu. 1. attēlā var ieteikt samazinājumu pie lielāka svara tādu iemeslu dēļ, kas nav saistīti ar svaru, jo līnijsargi ir lielāki un viņiem ir mazāks traumu līmenis citu iemeslu dēļ, nevis svara dēļ.

Mēs varētu aplūkot saistību starp svaru un traumu biežumu katrā pozīcijā, lai novērtētu svara ietekmi atsevišķi no pozīcijas. Šāda veida noslāņošanās, pēc epidemiologu domām, “kontrolē” vai “pielāgo”, lai radītu neskaidrības.

Traumu biežums katrā pozīcijā un svarā

Tas maina saistību starp svaru un traumu biežumu 2. attēlā. Lielākajai daļai darbu lielāks svars tagad ir saistīts ar lielāku traumu līmeni. Tas apstiprina mūsu apgalvojumu, ka lielāki spēlētāji gūst vairāk traumu, jo viņiem ir jāsaskaras ar lielāku triecienu.

Šim modelim ir divas nozīmīgas novirzes. Skriešanas mugurām, kas ir smagākas, ir mazāks traumu līmenis nekā tiem, kas ir vieglāki. Tas var būt saistīts ar atšķirībām stratēģijās, kas tiek izmantotas smagākām skriešanas mugurām. Gan pussargi, gan malējie aizsargi tika iekļauti mūsu atspēkotāju kategorijā, tāpēc tā vietā, lai novērotu svara efektu, mēs varētu novērot, ka malējie vai smagāki pussargi saņem mazāk sitienu un tādējādi viņiem ir mazāk iespēju gūt savainojumu. Neliela negatīva saikne starp svaru un skriešanās mēģinājumiem starp skriešanas mugurām 2016. un 2017. gadā sniedz pierādījumus hipotēzei “jaukšana pēc lomas”.

Turklāt ievainojumi ir retāk sastopami smagos saspringtos galos (no 271 līdz 290 mārciņām). Tāpat kā ar skriešanas mugurām, iemesls varētu būt neskaidrības pēc lomas. Bloķēšana, iespējams, ir mazāka riska darbība nekā maršruta skriešana un risināšana pēc uzņemšanas, un vissmagākie saspringtie punkti var būt vairāk bloķētāji nekā uztvērēji.

Lai gan apjukums pēc lomas ir mazāk ticamsŠajā gadījumā lielākajam uzbrūkošajam saspēles vadītājam (vairāk nekā 350 mārciņas) ir arī zemāks traumu līmenis nekā viņu vieglākajiem kolēģiem. Izņemot nejaušu iespēju, man nav nekāda izskaidrojuma šim samazinājumam.

Secinājumi

Pēc pozīcijas kontroles šī izmēģinājuma analīze atklāja, ka lielākiem spēlētājiem ir lielāks traumu līmenis. Nākamais labākais solis būtu vēl vairāk pielāgoties lietojumam un noteikt, vai saikne starp lielāku svaru un lielāku traumu līmeni joprojām pastāv, jo joprojām pastāv zināmas neskaidrības atkarībā no lomas, vismaz starp skriešanas mugurām. Ko komandām vajadzētu darīt ar šīm zināšanām, ja tā ir? Lai gan noteikti nav laba ideja izveidot 195 mārciņas smagu uzbrūkošo līnijas spēlētāju, koncentrēšanās uz spēlētājiem, kuri ieņem savu vietu svara spektra vieglākajā galā, var nodrošināt komandām nelielas priekšrocības traumu novēršanas ziņā. Ja viss pārējais ir vienāds, komanda var izvēlēties vieglāku aizsardzības aizmuguri, ja tā var izvēlēties starp 180 mārciņu un 210 mārciņu smagumu.

Tags :
Share This :

Kategorijas

Sekojiet līdzi mūsu jaunumiem un emuāram