SCOTTSDALE CENTER

Kas jums jāzina par futbolu un smadzeņu traumām

Dr Danielle Shapiro un Alex Pew, abi no Nacionālā veselības pētījumu centra
Profesionālā futbola riski ir liela problēma. Pētījumos ar bijušajiem sportistiem ir saistīti padziļināti smadzeņu darbības traucējumi, piemēram, hroniska traumatiska encefalopātija (CTE) un augsts smadzeņu satricinājumu un traumatisku smadzeņu traumu līmenis. Šīs brūces var būt ārkārtīgi kropļojošas. NFL mainīja dažus noteikumus, lai padarītu spēli drošāku 2017.–2018. gada futbola sezonā, taču cik veiksmīgas bija izmaiņas? Un kādas ir sekas jauniešiem, pusaudžiem un koledžu futbolistiem?

Kā rodas smadzeņu satricinājumi?

Kad sadursmes laikā smadzenes skar galvaskausa iekšpusi, notiek smadzeņu satricinājumi. Smadzeņu satricinājuma smagums palielinās līdz ar trieciena spēku. Iespējamie simptomi ir dezorientācija, atmiņas traucējumi, galvassāpes, miglaina domāšana un pat bezsamaņa. Personai (īpaši sportistam) ir daudz lielāka iespēja piedzīvot otru smadzeņu satricinājumu pēc cita savainojuma pēc tam, kad tas jau ir bijis. Otrā satricinājuma simptomi bieži ilgst ilgāk nekā pirmā satricinājuma simptomi. Saskaņā ar CDC, vairāki satricinājumi palielina Alcheimera, Parkinsona, CTE un citu smadzeņu traucējumu, kā arī depresijas, trauksmes, agresijas un personības izmaiņu risku.

Kā var novērst smadzeņu satricinājumu?

Lai gan sporta spēlēšana vienmēr nesīs zināmas briesmas, ir dažādi paņēmieni, lai izvairītos no smagiem satricinājumiem. Lai gan tos bieži izmanto, mutes aizsargi un ķiveres, šķiet, nepalīdz novērst satricinājumus. No otras puses, ir pārliecinoši pierādījumi tam, ka ķermeņa pārbaužu samazināšana vai atteikšanās no kontakta sporta veidiem, piemēram, futbolā un hokejā, palīdzēs novērst smadzeņu satricinājumus.

Aprakstiet CTE.

Atkārtota galvas trauma izraisa CTE, smadzeņu stāvokli. Iepriekšējais smadzeņu bojājums var būt noticis pirms mēnešiem, gadiem vai pat gadu desmitiem, tomēr šīs smadzeņu novirzes laika gaitā turpina pasliktināties un progresēt. [3] Atmiņas zudums, slikta spriestspēja, dusmas un depresija ir tipiski simptomi. Daži bijušie sportisti, kuriem ir CTE, ir nogalinājuši sevi vai citus. Bijušie bokseri, hokejisti, futbolisti un citi, kas guvuši atkārtotas galvas traumas, visticamāk, iegūs CTE.

Kas jauns?

Ārons Ernandess, bijušais NFL izcilnieks, ir labi zināms CTE gadījums. Tur Ernandess, kurš izcieta sodu par slepkavību, izdarīja pašnāvību. Viņam bija smags CTE gadījums, kas saskaņā ar pēcnāves datiem (Hernandezs bija tikai 27 gadus vecs) ir sliktākais, kāds jebkad reģistrēts jaunam vīrietim. Ārsti CTE iedala četros posmos, un 4. stadija CTE ir vissliktākā. Tika konstatēts, ka Hernandezam ir CTE 3. stadijā, kas izraisa atmiņas zudumu, izmainītu domāšanu, kā arī uzvedības novirzes un sliktu spriedumu.

Prezidents Tramps 2017. gada septembra tviterī sacīja, ka NFL “bojā spēli”, jo tās drošības noteikumi un standarti padara spēli mazāk izklaidējošu. Tas izraisīja diskusijas par to, vai futbola fani vēlas redzēt vardarbīgākas spēles neatkarīgi no spēlētāju labklājības un drošības. Cik plaši izplatīta ir CTE, un vai NFL rīkojas pārāk skarbi?

Saskaņā ar pētījumu, kas tika publicēts Amerikas Medicīnas asociācijas žurnālā (JAMA) 2017. gada jūlijā, 177 no 202 mirušajiem bijušajiem futbolistiem bija CTE.

[6] 110 no 111 bijušajiem NFL spēlētājiem, kas piedalījās pētījumā, bija CTE diagnozes. Tā kā visas analizētās mirstīgās atliekas ir ziedojuši ģimenes locekļi, kuri vēlējās uzzināt, vai viņu tuviniekiem bija CTE, kad viņi nomira, atklājumi neatspoguļo visus bijušos futbolistus. Tomēr tas parāda CTE izplatību bijušo futbolistu vidū.

CTE jebkad ir pareizi identificēts tikai vienā apstiprinātā gadījumā dzīvam indivīdam. 2012. gadā atvaļinātajam NFL spēlētājam Fredam Maknīlam tika veikta jauna smadzeņu skenēšana. Divus gadus vēlāk viņš nespēja pabarot, aizpogāt kreklu, piesiet kurpes vai pārvietoties normāli. Viņš tika ievietots aprūpes iestādē, jo viņa slimība pasliktinājās. Zinātnieki aplūkoja viņa smadzenes pēc tam, kad viņš nomira 63 gadu vecumā. Viņi bija pārsteigti, atklājot, ka anomālijas, ko viņi novēroja smadzeņu audos, cieši atspoguļo tās, kas tika konstatētas iepriekšējos smadzeņu skenējumos. Pēc zinātnieku domām, līdzīgas smadzeņu skenēšanas metodes galu galā varētu tikt izmantotas, lai diagnosticētu CTE cilvēkiem, kuri joprojām ir dzīvi. Tomēr, tā kā pašlaik slimība netiek ārstēta, nav skaidrs, cik lielu ietekmi tas atstātu uz indivīda dzīvi. (Šī saite novirzīs jūs uz pētījumu.)

Kas notiek ar jaunajiem futbolistiem?

NFL tiek kritizēta par to, ka spēlētāji un plašāka sabiedrība nav informēti par smadzeņu satricinājumu un citu galvas problēmu īstermiņa un ilgtermiņa briesmām. Saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem ievērojams skaits futbolistu ir cietuši no neatbilstošas ​​drošības noteikumu izpildes.

Uzreizce, Virginia Tech pētījumi atklāja, ka futbola briesmas sākas jau agrā vecumā.

[8] Saskaņā ar viņu pētījumu mazi bērni gūst galvas traumas no liela spēka sitieniem. Pētījumā par spēlētājiem vecumā no 9 līdz 12 gadiem pētnieki atklāja, ka 8% triecienu ar galvu bija liela stipruma jeb vairāk nekā 40 reizes lielāka par gravitācijas spēku. Šie efekti, visticamāk, notika sacensību spēlēs, nevis treniņos. Ievainojamāki bija saspēles vadītāji, aizsargi un ceturtdaļas aizsargi. Šie rezultāti apstiprina vecāku bažas par jauniešu futbola dalības briesmām.

Cits pētījums atklāja, ka risks ievērojami palielinās, ja spēlētāji sāk spēlēt pirms 12 gadu vecuma, jo viņiem ir vairāk nekā divas reizes lielāka iespēja vēlāk piedzīvot garastāvokļa un uzvedības problēmas.

[9] To bērnu skaits vecumā no 6 līdz 12 gadiem, kuri piedalās tackle futbolā, kopš 2009. gada ir samazinājies par vairāk nekā 20 %, jo jau vairākus gadus tika veikts pētījums, kurā tika brīdināts par futbola apdraudējumu veselībai, jo īpaši attiecībā uz maziem bērniem. gadiem. Atbildot uz to, USA Football iepazīstināja ar “rookie tackle”, jaunu futbola variantu, kas mēģina mazināt jauno jauniešu fizisko slodzi. Pētnieki un vecāki nav pārliecināti, cik droša spēle ir bērniem pat ar šo drošāko versiju.

NFL jaunie noteikumi

NFL ir mainījusi daudzus noteikumus, lai padarītu spēli drošāku saviem spēlētājiem. Sitieni tagad tiek izpildīti no 35 jardu līnijas, savukārt pieskāriena sitieni tagad tiek izpildīti no 20 jardu līnijas. Puslaika sākumā vai pēc piezemējuma aizsardzības vai sitiena komanda sit bumbu pretinieku komandai. Pēc sitiena sitiena notiek pieskāriens, kad uzbrūkošā vai uzņemošā komanda metās ceļos beigu zonā, nevis turpina virzīt bumbu uz priekšu. Šis noteikums samazina atstarpi starp sitienu komandu un uzņemošo komandu, jo šāda veida spēlē komandas sprintē viena pret otru. Īsākas distances ir mazāk bīstamas, jo spēlētāji iegūst lielu ātrumu, sprintot viens otram no visa laukuma. NFL plāno samazināt savainojumus, turpinot izslēgt spēlētājus, kuri rīkojas bīstami vai ar sliktu sportisko meistarību.

Ķiveres vainaga noteikums (CHR), vēl viens jauns regulējums, ir sods aizsardzības spēlētājiem vai uzbrūkošajiem bumbu nesējiem, kuri sākotnēji saskaras ar ķiveres augšdaļu. Šāda veida spēle notiek, kad viens spēlētājs sit pa galvu citam spēlētājam, kas ir ārkārtīgi riskanti abiem spēlētājiem. Par šāda veida sitienu tagad tiek piemērots 15 jardu sods. Iknedēļas smadzeņu satricinājumu iespējamību aizsardzības spēlētājiem samazina CHR no 29 līdz 32%. Tas samazina galvas un kakla traumu iespējamību kopumā par 34%. Šī regulējuma rezultātā spēlētāji, visticamāk, cīnīsies ar ķermeņa lejasdaļu, kas palielina nopietnu ķermeņa lejasdaļas traumu iespējamību.

Kopš 2017. gada decembra NFL veica vairākas korekcijas smadzeņu satricinājuma protokolā.

Pirms pielāgošanas, ja spēlētājs pameta laukumu ar smadzeņu satricinājumu, viņam bija jāizsēžas atlikušajā spēles daļā, kamēr tika novērtēts viņa stāvoklis. Ja viņam tiks konstatēts smadzeņu satricinājums, viņš palika malā uz atlikušo spēles laiku un līdz brīdim, kad ārsts viņam atļāva spēlēt. NFL mainīja noteikumus pēc decembra notikumiem, cenšoties labāk aizsargāt spēlētājus. Šie jaunie noteikumi paredz, ka katrā spēlē ir jābūt neatkarīgam neirotrauma konsultantam (UNC), jānovērtē katrs spēlētājs, kuram ir pazeminātas motoriskās stabilitātes vai līdzsvara pazīmes, un 24 stundu laikā jāpārvērtē jebkurš spēlētājs, kuram iepriekš ir veikts smadzeņu satricinājuma novērtējums. no sākotnējā novērtējuma. Tā ir pienācīga stratēģija, lai mēģinātu labāk aizsargāt spēlētāju drošību, lai lēmumu pieņemtu profesionālis, kurš nav nodarbināts nevienā klubā.

Mēs kādu laiku neuzzināsim, cik efektīvi ir šie jaunie noteikumi. Šis visu pašreizējo NFL traumu saraksts parāda, kā traumas joprojām ir izplatīta parādība.

Labākās prakses ieteikumi

Ievērojiet šīs drošības vadlīnijas, lai samazinātu sporta izraisītu satricinājumu skaitu:

Ātrā pārbaude: atrodoties malā, spēlētājiem ir jāpārbauda viens no trim simptomiem: samaņas zudums, ķermeņa stīvums vai līdzsvara problēmas. Spēlētāji ar kādu no šiem rādītājiem ir jāizņem no spēles un nekavējoties jānogādā slimnīcā, jo tie visi ir kaitīgi. Treneris vai sporta treneris var izmantot ātrās pārbaudes rīku, piemēram, SCAT5, spēlētājiem, kuriem nav nekādu nozīmīgu simptomu (Sports Concussion Assessment Tool 5. versija).

Spēlētājam, kuram konstatēts smadzeņu satricinājums, tajā dienā nevajadzētu spēlēt atkārtoti.

Pārvērtēšana: spēlētājam pēc pirmā sitiena ir jāapmeklē ārsts, un viņam pēc dažām dienām ir jāpārbauda, ​​vai simptomi nav pasliktinājušies. Pēc smadzeņu satricinājuma diagnozes saņemšanas sportistam jāveic rūpīga neiroloģiskā izmeklēšana un kognitīvie testi.

Atpūta: Samazinot smadzenēm izvirzītās prasības, atpūtieties

Tags :
Share This :

Kategorijas

Sekojiet līdzi mūsu jaunumiem un emuāram