Kad sadursmes laikā smadzenes skar galvaskausa iekšpusi, notiek smadzeņu satricinājumi. Smadzeņu satricinājuma smagums palielinās līdz ar trieciena spēku. Iespējamie simptomi ir dezorientācija, atmiņas traucējumi, galvassāpes, miglaina domāšana un pat bezsamaņa. Personai (īpaši sportistam) ir daudz lielāka iespēja piedzīvot otru smadzeņu satricinājumu pēc cita savainojuma pēc tam, kad tas jau ir bijis. Otrā satricinājuma simptomi bieži ilgst ilgāk nekā pirmā satricinājuma simptomi. Saskaņā ar CDC, vairāki satricinājumi palielina Alcheimera, Parkinsona, CTE un citu smadzeņu traucējumu, kā arī depresijas, trauksmes, agresijas un personības izmaiņu risku.
Lai gan sporta spēlēšana vienmēr nesīs zināmas briesmas, ir dažādi paņēmieni, lai izvairītos no smagiem satricinājumiem. Lai gan tos bieži izmanto, mutes aizsargi un ķiveres, šķiet, nepalīdz novērst satricinājumus. No otras puses, ir pārliecinoši pierādījumi tam, ka ķermeņa pārbaužu samazināšana vai atteikšanās no kontakta sporta veidiem, piemēram, futbolā un hokejā, palīdzēs novērst smadzeņu satricinājumus.
Atkārtota galvas trauma izraisa CTE, smadzeņu stāvokli. Iepriekšējais smadzeņu bojājums var būt noticis pirms mēnešiem, gadiem vai pat gadu desmitiem, tomēr šīs smadzeņu novirzes laika gaitā turpina pasliktināties un progresēt. [3] Atmiņas zudums, slikta spriestspēja, dusmas un depresija ir tipiski simptomi. Daži bijušie sportisti, kuriem ir CTE, ir nogalinājuši sevi vai citus. Bijušie bokseri, hokejisti, futbolisti un citi, kas guvuši atkārtotas galvas traumas, visticamāk, iegūs CTE.
Ārons Ernandess, bijušais NFL izcilnieks, ir labi zināms CTE gadījums. Tur Ernandess, kurš izcieta sodu par slepkavību, izdarīja pašnāvību. Viņam bija smags CTE gadījums, kas saskaņā ar pēcnāves datiem (Hernandezs bija tikai 27 gadus vecs) ir sliktākais, kāds jebkad reģistrēts jaunam vīrietim. Ārsti CTE iedala četros posmos, un 4. stadija CTE ir vissliktākā. Tika konstatēts, ka Hernandezam ir CTE 3. stadijā, kas izraisa atmiņas zudumu, izmainītu domāšanu, kā arī uzvedības novirzes un sliktu spriedumu.
Prezidents Tramps 2017. gada septembra tviterī sacīja, ka NFL “bojā spēli”, jo tās drošības noteikumi un standarti padara spēli mazāk izklaidējošu. Tas izraisīja diskusijas par to, vai futbola fani vēlas redzēt vardarbīgākas spēles neatkarīgi no spēlētāju labklājības un drošības. Cik plaši izplatīta ir CTE, un vai NFL rīkojas pārāk skarbi?
Saskaņā ar pētījumu, kas tika publicēts Amerikas Medicīnas asociācijas žurnālā (JAMA) 2017. gada jūlijā, 177 no 202 mirušajiem bijušajiem futbolistiem bija CTE.
[6] 110 no 111 bijušajiem NFL spēlētājiem, kas piedalījās pētījumā, bija CTE diagnozes. Tā kā visas analizētās mirstīgās atliekas ir ziedojuši ģimenes locekļi, kuri vēlējās uzzināt, vai viņu tuviniekiem bija CTE, kad viņi nomira, atklājumi neatspoguļo visus bijušos futbolistus. Tomēr tas parāda CTE izplatību bijušo futbolistu vidū.
CTE jebkad ir pareizi identificēts tikai vienā apstiprinātā gadījumā dzīvam indivīdam. 2012. gadā atvaļinātajam NFL spēlētājam Fredam Maknīlam tika veikta jauna smadzeņu skenēšana. Divus gadus vēlāk viņš nespēja pabarot, aizpogāt kreklu, piesiet kurpes vai pārvietoties normāli. Viņš tika ievietots aprūpes iestādē, jo viņa slimība pasliktinājās. Zinātnieki aplūkoja viņa smadzenes pēc tam, kad viņš nomira 63 gadu vecumā. Viņi bija pārsteigti, atklājot, ka anomālijas, ko viņi novēroja smadzeņu audos, cieši atspoguļo tās, kas tika konstatētas iepriekšējos smadzeņu skenējumos. Pēc zinātnieku domām, līdzīgas smadzeņu skenēšanas metodes galu galā varētu tikt izmantotas, lai diagnosticētu CTE cilvēkiem, kuri joprojām ir dzīvi. Tomēr, tā kā pašlaik slimība netiek ārstēta, nav skaidrs, cik lielu ietekmi tas atstātu uz indivīda dzīvi. (Šī saite novirzīs jūs uz pētījumu.)
NFL tiek kritizēta par to, ka spēlētāji un plašāka sabiedrība nav informēti par smadzeņu satricinājumu un citu galvas problēmu īstermiņa un ilgtermiņa briesmām. Saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem ievērojams skaits futbolistu ir cietuši no neatbilstošas drošības noteikumu izpildes.
Uzreizce, Virginia Tech pētījumi atklāja, ka futbola briesmas sākas jau agrā vecumā.
[8] Saskaņā ar viņu pētījumu mazi bērni gūst galvas traumas no liela spēka sitieniem. Pētījumā par spēlētājiem vecumā no 9 līdz 12 gadiem pētnieki atklāja, ka 8% triecienu ar galvu bija liela stipruma jeb vairāk nekā 40 reizes lielāka par gravitācijas spēku. Šie efekti, visticamāk, notika sacensību spēlēs, nevis treniņos. Ievainojamāki bija saspēles vadītāji, aizsargi un ceturtdaļas aizsargi. Šie rezultāti apstiprina vecāku bažas par jauniešu futbola dalības briesmām.
Cits pētījums atklāja, ka risks ievērojami palielinās, ja spēlētāji sāk spēlēt pirms 12 gadu vecuma, jo viņiem ir vairāk nekā divas reizes lielāka iespēja vēlāk piedzīvot garastāvokļa un uzvedības problēmas.
[9] To bērnu skaits vecumā no 6 līdz 12 gadiem, kuri piedalās tackle futbolā, kopš 2009. gada ir samazinājies par vairāk nekā 20 %, jo jau vairākus gadus tika veikts pētījums, kurā tika brīdināts par futbola apdraudējumu veselībai, jo īpaši attiecībā uz maziem bērniem. gadiem. Atbildot uz to, USA Football iepazīstināja ar “rookie tackle”, jaunu futbola variantu, kas mēģina mazināt jauno jauniešu fizisko slodzi. Pētnieki un vecāki nav pārliecināti, cik droša spēle ir bērniem pat ar šo drošāko versiju.
NFL ir mainījusi daudzus noteikumus, lai padarītu spēli drošāku saviem spēlētājiem. Sitieni tagad tiek izpildīti no 35 jardu līnijas, savukārt pieskāriena sitieni tagad tiek izpildīti no 20 jardu līnijas. Puslaika sākumā vai pēc piezemējuma aizsardzības vai sitiena komanda sit bumbu pretinieku komandai. Pēc sitiena sitiena notiek pieskāriens, kad uzbrūkošā vai uzņemošā komanda metās ceļos beigu zonā, nevis turpina virzīt bumbu uz priekšu. Šis noteikums samazina atstarpi starp sitienu komandu un uzņemošo komandu, jo šāda veida spēlē komandas sprintē viena pret otru. Īsākas distances ir mazāk bīstamas, jo spēlētāji iegūst lielu ātrumu, sprintot viens otram no visa laukuma. NFL plāno samazināt savainojumus, turpinot izslēgt spēlētājus, kuri rīkojas bīstami vai ar sliktu sportisko meistarību.
Ķiveres vainaga noteikums (CHR), vēl viens jauns regulējums, ir sods aizsardzības spēlētājiem vai uzbrūkošajiem bumbu nesējiem, kuri sākotnēji saskaras ar ķiveres augšdaļu. Šāda veida spēle notiek, kad viens spēlētājs sit pa galvu citam spēlētājam, kas ir ārkārtīgi riskanti abiem spēlētājiem. Par šāda veida sitienu tagad tiek piemērots 15 jardu sods. Iknedēļas smadzeņu satricinājumu iespējamību aizsardzības spēlētājiem samazina CHR no 29 līdz 32%. Tas samazina galvas un kakla traumu iespējamību kopumā par 34%. Šī regulējuma rezultātā spēlētāji, visticamāk, cīnīsies ar ķermeņa lejasdaļu, kas palielina nopietnu ķermeņa lejasdaļas traumu iespējamību.
Pirms pielāgošanas, ja spēlētājs pameta laukumu ar smadzeņu satricinājumu, viņam bija jāizsēžas atlikušajā spēles daļā, kamēr tika novērtēts viņa stāvoklis. Ja viņam tiks konstatēts smadzeņu satricinājums, viņš palika malā uz atlikušo spēles laiku un līdz brīdim, kad ārsts viņam atļāva spēlēt. NFL mainīja noteikumus pēc decembra notikumiem, cenšoties labāk aizsargāt spēlētājus. Šie jaunie noteikumi paredz, ka katrā spēlē ir jābūt neatkarīgam neirotrauma konsultantam (UNC), jānovērtē katrs spēlētājs, kuram ir pazeminātas motoriskās stabilitātes vai līdzsvara pazīmes, un 24 stundu laikā jāpārvērtē jebkurš spēlētājs, kuram iepriekš ir veikts smadzeņu satricinājuma novērtējums. no sākotnējā novērtējuma. Tā ir pienācīga stratēģija, lai mēģinātu labāk aizsargāt spēlētāju drošību, lai lēmumu pieņemtu profesionālis, kurš nav nodarbināts nevienā klubā.
Mēs kādu laiku neuzzināsim, cik efektīvi ir šie jaunie noteikumi. Šis visu pašreizējo NFL traumu saraksts parāda, kā traumas joprojām ir izplatīta parādība.
Ievērojiet šīs drošības vadlīnijas, lai samazinātu sporta izraisītu satricinājumu skaitu:
Ātrā pārbaude: atrodoties malā, spēlētājiem ir jāpārbauda viens no trim simptomiem: samaņas zudums, ķermeņa stīvums vai līdzsvara problēmas. Spēlētāji ar kādu no šiem rādītājiem ir jāizņem no spēles un nekavējoties jānogādā slimnīcā, jo tie visi ir kaitīgi. Treneris vai sporta treneris var izmantot ātrās pārbaudes rīku, piemēram, SCAT5, spēlētājiem, kuriem nav nekādu nozīmīgu simptomu (Sports Concussion Assessment Tool 5. versija).
Spēlētājam, kuram konstatēts smadzeņu satricinājums, tajā dienā nevajadzētu spēlēt atkārtoti.
Pārvērtēšana: spēlētājam pēc pirmā sitiena ir jāapmeklē ārsts, un viņam pēc dažām dienām ir jāpārbauda, vai simptomi nav pasliktinājušies. Pēc smadzeņu satricinājuma diagnozes saņemšanas sportistam jāveic rūpīga neiroloģiskā izmeklēšana un kognitīvie testi.
Atpūta: Samazinot smadzenēm izvirzītās prasības, atpūtieties
]]>Pavasara balle ir pabeigta, un jūs esat atbildīgs par savu vasaras veselību un fizisko sagatavotību. Daudzas reizes jūs esat atstāts viens pats bez programmas, tāpēc vietējā pārtikas preču veikalā meklējat jaunāko programmu, lai palīdzētu jums uzlabot spēli rudenī.
Jūsu treneris var nodrošināt jums pamata spēka programmu, taču viņš var pilnībā neizprast treniņu spēka un kondicionēšanas aspektu (daudzi futbola treneri joprojām izmanto 80. gadu mentalitāti “ķermeņa augšdaļas svars, skrien ķermeņa apakšdaļai”) un Muskuļu žurnāls var nebūt paredzēts jūsu veiktspējas uzlabošanai uz lauka.
Lai palīdzētu jums novērtēt, vai jūsu vasaras programma ir efektīva, esmu sagatavojis kontrolsarakstu.
Ja jūsu treniņam trūkst rūpīgas iesildīšanās, pārtrauciet to. Iesildīšanās ir optimālais brīdis, lai koncentrētos uz kustību kvalitāti un iekļautos koriģējošās aktivitātēs.
Iesildīšanās mērķos ietilpst:
Iesildīšanās aktivitātes ir jāmaina, lai izvairītos no plato un nervu adaptācijas. Ja programma nemaina iesildīšanās reizes ik pēc 2 nedēļām, tas ir sarkans karogs. Ja programma treniņa sākumā vienkārši saka “iesildies”, jūs nezināt, kā veikt vienu no sarežģītākajiem treniņa elementiem.
Pat ja iesildīšanās ietver iepriekš minēto, tajā papildus jāiekļauj norādījumi par katru kustību. Pārāk bieži sportistiem tiek doti vingrinājumi bez tehnikas vai iekšējām/ārējām norādēm. Ja nē, pārliecinieties, ka treniņā tie ir izskaidroti.
Iesildīšanās jāveicina atbilstoša tehnika.
Apstrīdams, vai lineārā periodizācija ir optimāla. Tā kā futbolists vēlas uzlabot laukuma spēku, lineārā periodizācija ir radījusi pasaules līmeņa sportistus.
Kā noteikt, vai jūsu programmatūra izmanto lineāro periodizāciju? Veiciet vienas un tās pašas kustības nedēļu pēc nedēļas ar palielinātiem atkārtojumiem vai svariem, lai katrā treniņā jūs paceltu vairāk. Lai izsekotu savam treniņam, jums būs nepieciešama vairāku nedēļu diagramma.
Tam nevajadzētu attiekties uz visu programmatūru. Apsveriet, cik grūti būtu palielināt svaru ar tādām kustībām kā hanteles lata pacelšana vairākas nedēļas.
Galvenajām kustībām vajadzētu nepārtraukti virzīties uz priekšu.
Varbūt tas ir futbola treniņu stereotips, bet skrejceliņus izraksta pārāk bieži. Vismaz 1/3 no futbola spēka un kondicionēšanas programmām, kuras esmu redzējis, ietver skrejceliņus vai nu vai netieši.
Apmācības jauda ir ierobežota. Ja izmantojat savu laiku, lai skrietu uz skrejceliņa, jūs tērējat vērtīgo laiku, ko labāk varētu veltīt citām ar futbolu saistītām darbībām.
Ja plānojat izmantot skrejceliņu iesildīšanai, kā to dara daudzas programmas, varat izmantot šo laiku papildu visa ķermeņa aktivitātēm, kas nodarbojas ar mobilitāti, koordināciju un sporta veida kondīciju, piemēram, rāpošana, kāpnes, soļus, pašnāvības, kritienus un citas vingrošanas kustības.
Izvairieties no skrejceliņiem.
Tas seko #3. Vidējās distances un distances skriešana futbola (un beisbola) fiziskajai sagatavotībai ir vecs jēdziens. Nevienā futbola spēlē jūs neskrienat 3+ jūdzes (vai mazāk), nemaz nerunājot par veselības problēmām, kas saistītas ar skriešanu distancē, piemēram, paaugstinātu estrogēnu, īsākus Ahileja cīpslas, samazinātu ķermeņa masu utt.
Es pat ieteiktu neskriet virs 100 jardiem, taču es saprotu, ka ik pa laikam skrējiens skriešanas nolūkos var būt jautrs, tāpēc droši skrieniet, tikai ziniet, ka ir daudz vērtīgākas lietas, ko varat darīt, lai progresētu kā sportists.
Treniņš
Ne visi treniņi muskuļu žurnālos padarīs jūs par labāku sportistu. Šīs kultūrisma stila muskuļu šķelšanās var nebūt ideāli piemērotas sportiskajam sniegumam.
Ķermenis ir jāuztver kā vienība. Tas nenozīmē, ka treniņam nevar būt augšējais/apakšējais dalījums, taču jums vajadzētu izvairīties no kultūrisma šķelšanās, piemēram, bi’s & tri, krūškurvja un muguras u.c. Izolācijas vingrinājumi minimāli palīdz sasniegt sportisko sniegumu, un tie ir jāizmanto kā finišētājs vai aksesuārs.
Kas jāiekļauj labā programmā? Jāiekļauj gurnu eņģes (nāves pacelšana, RDL), pietupieni (pašsaprotami), slogotie (lauksaimnieki staigā, viesmīlis nes), grūdieni (push-up, piespiešana no augšas) un vilkšana (pievilkšana, noliekšanās pār rindu) . Programmā jāiekļauj tīrīšanas, raušanas, augstas vilkšanas, kastes lēcienus utt.
Savā programmā koncentrējieties uz saliktām kustībām.
Šīs bažas rada svara treniņš kopumā, ne tikai futbols. Daudzi apmācāmie pārāk uzsver spoguļmuskuļus un ignorē muguru (lats, lamatas, teres major) un aizmugurējo ķēdi (paceles cīpslas, sēžas muskuļi, erektori). Tas ir postošs lēmums. Spoguļmuskuļu treniņš var izvilkt ķermeni no izlīdzināšanas, izraisot asinsrites problēmas, sliktu propriocepciju un pat ievainojumus.
Lai no tā izvairītos, sabalansējiet treniņu starp presēšanu un vilkšanu. Jebkura presēšana ir jāsavieno pārī ar vilkšanu. Daži spēka trainers iesaka vilkt 3 reizes vairāk nekā spiest.
Pārliecinieties, vai programmā ir vienādas nospiešanas un vilkšanas.
Jūsu programmā jāiekļauj arī muguras vingrinājumi. Muguras muskuļi ietver paceles cīpslas, sēžas muskuļus un erektorus. Pasaules klases sportistiem ir šie muskuļi. Tavs spēks nāk no šejienes, tāpēc satriec to ar lieliem stieņiem, pietupieniem, izklupieniem, tīrīšanām un rāvieniem.
Ja jūsu programmai tā nav, apsveriet, kam tā ir paredzēta. Aizmugurējā ķēde ir jūsu spēka pamats. Uzlabojiet savu aizmugurējo ķēdi, lai kļūtu lielāka, ātrāka un stiprāka.
Jūsu programmā jāuzsver aizmugurējā ķēde.
Treniņš
Šī tēma ir garlaicīga, bet svarīga. Ņemot vērā visas pretrunas par koriģējošām darbībām, piemēram, miofasciālo atbrīvošanu (masāža un putu ripināšana) un stiepšanu, ir ļoti svarīgi tās saprast un pareizi veikt.
Futbola spēlētājiem ir nepieciešama miofasciāla atbrīvošana, jo viņi ir stīvi. Putu ripināšana pirms un pēc treniņiem palīdz novērst futbola traumas. Uzziniet to no pieredzējuša, apmācīta trenera.
Iesildījumos jāiekļauj izcili kustību un koriģējošie vingrinājumi. Tas attiecas uz citām lietām, taču to ir vērts atkārtot. Iesildīšanās uz skrejceļa ir laika izšķiešana. Nosakiet savus kustību modeļus, lai tos varētu novērst, pirms esat ievainots.
Ilgtermiņa ieguvums no putu velmēšanas un kustības pie kustības modeļiem.
Muskuļu publikācijas bieži ignorē sporta specifiskas prasības, piemēram, ātrumu. Jūsu programmā jāiekļauj ātrdarbs.
Ātruma vingrinājumi var būt dinamiska piepūle, kamanu grūšana, olimpiskie pacēlumi vai sprints (lai gan ideāla būtu kāda iepriekš minēto kombinācija). Jūsu programmai galu galā jākoncentrējas uz spēku ražošanu.
Olimpisko spēļu pacēlāju skaits nedrīkst pārsniegt 3 atkārtojumus.
Pat ja ir vilinoši izklaidēties ar augstu olimpisko pacelšanas finišētāju, nedariet to. Ja redzat kādu no tiem, apšaubiet programmētāju uzticamību.
Futbolistiem augsta līmeņa olimpiskā pacelšana ir recepte katastrofai ar ierobežotām priekšrocībām. Ja jūs sacenšoties CrossFit, jums vajadzētu būt labam olimpiskajam cēlājam ar augstu repatriāciju.
Olimpiskā celšana ir svarīga sportiskajam sniegumam, bet noguruma celšana ir bīstama. Viens paslīdējums pie lokauta var beigt futbolista karjeru un izraisīt katastrofālas galvas traumas. Olimpiskā pacelšana ir jāveic vispirms, kamēr esat svaigākais, un atkārtojumu skaits ir mazāks par 3.
Šis nav pilnīgs futbola spēka režīmu grūtību saraksts, taču tie ir visizplatītākie trūkumi, ko esmu redzējis. Katram treniņam ir jābūt mērķim.
Vienmēr jautājiet, kāpēc jūs kaut ko darāt. Ja nevarat atrast stabilu programmu, atrodiet sertificētu spēka treneri, kas palīdzēs jums uzlabot.
]]>Lai gan viena bumbiņa ir īsta ola, ir skaidrs, ka situācija nav vistas un olas bumba, tāpēc mēs faktiski varam noteikt, kur šie divi vārdi parādījās pirmo reizi. Sāksim ar “futbola” vēsturiskajiem pirmsākumiem.
Strīds “futbols pret futbolu” lielākoties tiek attiecināts uz amerikāņiem, tomēr šo vārdu patiešām vispirms izmantoja briti.
Sufikss “-er” ir pievienots vārdam “asociācija” no “asociation football”, radot saīsinājumu “futbols”. Pēc tam, kad Futbola asociācija 1863. gadā pirmo reizi izmantoja frāzi “asociācijas futbols”, to sāka lietot 18. gadsimta beigās. Mērķis bija atšķirt spēli no citām tajā laikā spēlētajām futbola spēlēm, īpaši no regbija futbola. Vēlāk regbija futbols tika saīsināts uz “rugger”, savukārt asociācijas futbols tika pārdēvēts par “futbolu”.
Gandrīz gadsimtu, līdz pat astoņdesmitajiem gadiem, “futbols” Lielbritānijā bija plaši lietots termins. Ar to parasti bija saistīti augstākās klases vidusšķiras studenti no tādām prestižām universitātēm kā Oksforda un Kembridža. Pēc tam to ātri pieņēma Amerikas Savienotajās Valstīs, lai šo spēli atšķirtu no amerikāņu futbola. Kopš tā laika mazāk britu periodisko izdevumu ir lietojuši vārdu “futbols”, un tagad tiek uzskatīts, ka tam ir vairāk amerikāniska, nevis britu konotācija.
Sakrīt arī Ziemeļamerikas futbola līgas (NASL) ziedu laiki 80. gados, kad biļešu pārdošanas apjomi sasniedza 5,5 miljonus līgas spēlēs, un vārda “futbols” izmantošanas pieaugums Amerikā.
Lai gan “futbols” Lielbritānijā vairs netika lietots, Amerikā to joprojām plaši izmantoja, lai atšķirtu amerikāņu futbolu no asociācijas futbola.
Tāpēc, ja jūsu amerikāņu draugi piedāvā jums kopā ar viņiem skatīties futbola spēli, jūs, visticamāk, kļūsit par liecinieku sacensībām, kurās gigantiskas, plecu polsterētas personas iesaistās fiziskajā cīņā viens ar otru, mēģinot piespēlēt vai skriet ar bumbu pretiniekam. lauka galiem.
Regbija un futbola hibrīds amerikāņu futbols ir režģa futbola veids. Šis sporta veids ir ļoti populārs ne tikai ASV, bet arī Kanādā. 1869. gadā Prinstona un Rutgers, divas koledžas komandas, aizvadīja pirmo amerikāņu futbola spēli. Tomēr tika apgalvots, ka šīs agrīnās spēles likumi bija modificēti Londonas Futbola asociācijas noteikumos.
Katrā pusē bija 25 spēlētāji, un spēles mērķis bija gūt punktus, izsitot bumbu pa otras komandas vārtu stabu. Viņiem nebija atļauts mest bumbu vai nēsāt to skriešanas laikā. Šie noteikumi bija tālu no mūsdienu amerikāņu futbola spēles.
Mūsdienu amerikāņu futbols beidzot attīstījās Valtera Kempinga rezultātā, kurš ir pazīstams arī kā sporta veida tēvs. Strādājot par galveno futbola treneri Jēlā, viņš ieviesa vairākas būtiskas izmaiņas spēlē, tostarp samazināja laukuma lielumu un spēlētāju skaitu no 15 līdz 11. Viņš arī ieviesa jaunu punktu skaitīšanas sistēmu, komandas pozīcijas un spēli. stils.
Ar vairāk nekā 15 miljardu dolāru ieņēmumiem pasaules tirgū 2018. gadā mūsdienu amerikāņu futbols ir attīstījies vairāku gadu desmitu laikā, lai kļūtu par populārāko sporta veidu Amerikas Savienotajās Valstīs.
Atšķirības starp futbolu un futbolu: globālie sporta ieņēmumi 2018. gadā — Translation Royale
Papildus tam, kur šīs divas spēles ieguva savus nosaukumus un kā tās attīstījās par sporta veidiem, ko mēs zinām šodien, starp tām ir arī daudzas citas atšķirības. Šeit ir sniegts salīdzinājums ar galvenajām atšķirībām starp futbolu un amerikāņu futbolu, lai palīdzētu jums labāk novērtēt, kur patiesībā slēpjas galvenās atšķirības starp abiem sporta veidiem — spēļu būtībā.
Lai gan asociācijas futbols strauji ieguva popularitāti visā pasaulē un šobrīd tam ir 4 miljardi cilvēku, amerikāņu futbols joprojām ir visvairāk spēlētais sporta veids pasaulē un joprojām ir vispopulārākais Amerikas Savienotajās Valstīs. Arguments “futbols pret futbolu” izplatās, jo asociācijas futbola popularitāte Amerikas Savienotajās Valstīs aug.
Visas kartē esošās valstis asociāciju futbolu savā dzimtajā valodā dēvē par “futbolu”. Ir vairāki veidi, kā to paveikt. Pirmā pieeja ir izmantot angļu vārdu “futbols” tieši, vienlaikus izrunājot to saskaņā ar viņu pašu valodu konvenciju kopumu, piemēram, Fußball, Ftbol, Futeball, Fotbal vai Futbolas. Vēl viena pieeja ir tulkot vārdus “pēda” un “bumba” atsevišķi, izmantojot to burtiskos tulkojumus.
Šeit ir daži lieliski aizdevuma piemēri vārdam “futbols”, lai palīdzētu jums gūt labāku priekšstatu:
Neatkarīgi no tā, kādu nosaukumu pārējā pasaule piešķir Futbola asociācijai, valstis ar dzeltenajiem karogiem to apzīmē tikai ar atsevišķu nosaukumu, kas ir “futbols”. Vārdi “futbols” parasti tiek lietoti ārpus Amerikas Savienotajām Valstīm, tostarp Austrālijā, Jaunzēlandē, Dienvidāfrikā, Japānā un Papua-Jaungvinejā.
Viens no galvenajiem faktoriem ir tas, ka šajās valstīs jau dominē vairākas futbola spēļu variācijas, tādēļ, lai izvairītos no neskaidrībām, asociācijas futbols ir jāsauc par “futbolu”.
Vēlams izmantot atšķirīgu nosaukumu, lai Austrālijā identificētu Austrālijas futbola noteikumus (vai “footy”, kā to dēvē austrieši), regbija savienību un regbija līgu.
Vēl viens iemesls, kāpēc citas valstis, piemēram, Japāna un Papua-Jaungvineja, izmantoja “futbola” atvasinātu terminoloģiju, lielā mērā ir saistīts ar amerikāņu kultūras spēcīgo ietekmi uz šīm valodām. Piemēram, “Sakk”, kas ir atvasināts no vārda “futbols”, Japānā tiek lietots biežāk nekā “futtobru” (). Bijusī Lielbritānijas kolonija Papua-Jaungvinejā futbolu dēvē arī par “Soka”.
Ironiski, bet Īrija ir vienīgā valsts Eiropā, kas asociācijas futbolu joprojām dēvē par “futbolu”, neskatoties uz to, ka pārējā pasaule lieto atsevišķus terminus “futbolam” un “futbolam”.
Visticamāk, tas ir saistīts ar faktu, ka īri jau bija gēlu futbola (gēlu) fani, pirms asociācijas futbols kļuva par globālu traku. Tiek uzskatīts, ka gēlu futbols ir Austrālijas noteikumu futbola priekštecis, un ir zināms, ka to ir grūtāk spēlēt ar skarbākām metodēm nekā tā brālēnu angļu futbolu. Lai noskaidrotu apvienoto pēdu-gēlu noteikumu čempionu, Īrija un Austrālija sacenšas ikgadējā starptautiskajā noteikumu sērijā.
Tā kā mēs apspriežam dažas no pazīstamākajām Austrālijā un Īrijā spēlētām futbola variācijām, šis spēles variantu saraksts ir sadalīts četrās grupās:
Dažādas futbola spēles:
Režģa futbola variācijas:
Citi:
Kopumā asociācijas futbolā nav nekā slikta, neatkarīgi no tā, vai jūs to nosaucat par “futbolu” vai “futbolu”.
Tomēr, ja runa ir par jūsu iGaming emuāru vai tiešsaistes sporta derību vietni, jūsu izmantotā terminoloģija ietekmē jūsu saturu un, protams, jūsu mērķauditoriju. Šī iemesla dēļ ir ļoti svarīgi veikt rūpīgu tirgus izpēti pirms satura lokalizēšanas noteiktā apgabalā.
Galu galā ir pieejami daudzi dažādi futbola derību tirgi. Pārliecinieties, vai jūsu izvēlētais lokalizācijas uzņēmums ir informēts par sporta veidu, kuru vēlaties tulkot. Būtu sarežģīti, ja jūs viņiem piedāvātu tikai atslēgas vārdu “tackle”, kas abos sporta veidos dažādās valodās tiktu tulkots atšķirīgi, pat ja viņiem vajadzētu būt pietiekami inteliģentiem, lai redzētu, ka Arsenal negūs piezemējumu.
Neskatoties uz atšķirībām uzskatiem, ir taisnība, ka abi sporta veidi var pulcēt cilvēkus no visas pasaules, lai atzīmētu godīgas konkurences, atlētisma, neatlaidības un smaga darba tikumus.
]]>